logo.png

کوچ زودهنگام ممنوع

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، علیرضا رحیمی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران سیل در مناطق عشایری، اظهار داشت: در این جلسه وضعیت عشایر آسیب دیده در سیل و خسارات وارد شده به آنان و نحوه خدمات رسانی به ویـژه در استان های لرســتان، ایــلام، خوزسـتان، کرمانشاه و گلستــان مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در این جلسه رییس سازمان امور عشایر ایران دستور بسیــج همه امکانات ستـادی و استانــی امور عشایـر کشور برای امدادرسانی فوری به عشایر آسیب دیده از سیل را صادر کردند.
علیرضا رحیمی گفت: با توجه به در پیش بودن کوچ بهاره عشایر، مقرر شد هماهنگی های لازم با منابع طبیعی استان ها برای تنظیم تقویم کوچ و تاخیر در کوچ بهاره عشایر صورت گیرد.
رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر بیان داشت: همچنین مقرر شد بخشی از ماشین آلات سنگین امور عشایر استان های معین، برای امدادرسانی به عشایر و مردم استان های سیلزده اعزام شود.
وی اضافه کرد: پیگیری ایجاد ظرفیت قانونی برای احداث سرپناه مقاوم برای عشایر از طریق فراکسیون عشایری مجلس نیز از دیگر مصوبات این نشست بود.
رحیمی ادامه داد: در پایان این نشست به دستور رئیس سازمان امور عشایر سه گروه از مدیران به عنوان نمایندگان تام الاختیار سازمان برای بررسی وضعیت سیل در مناطق عشایری، برآورد خسارت ها، نحوه خدمات رسانی و انجام هماهنگی های لازم با دستگاه های اجرایی بویژه دستگاه های امدادرسان، به استان های لرستان، ایلام و خوزستان عزیمت کردند.
شایان ذکر است، بر اثر وقوع سیل حدود 15 هزار دام عشایر تلف و آسیب های جدی ای به زیرساخت ها، راه ها و اتراقگاه های عشایر بویژه در استان های لرستان، گلستان، ایلام، خوزستان و کرمانشاه وارد آمده است.
-->

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس
ایران-سمنان -بلوار بسیج- ساختمان شماره 2جهاد کشاورزي
شماره تماس
33440275 (023)
33440670 (023)
پست الکترونیک
Ashayer.semnan@iran.ir

شبکه های اجتماعی

Search