logo.png

جلسه بررسی مسایل تشکلهای عشایری استان به ریاست رییس سازمان امور عشایر ایران برگزار شد.

جلسه بررسی مسایل تشکل های عشایری استان با حضور دکتر گلرو؛ نماینده مردم شهرستانهای سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس، سلامتی؛ مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری سمنان، مهندس میرعماد؛ رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، شاهورانی؛مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عشایری و نمایندگان عشایر استان و به ریاست دکتر علایی مقدم رییس سازمان امور عشایر ایران و میهمان ویژه این جلسه دکتر کریمی فیروزجایی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و رییس فراکسیون عشایری در سالن جلسات شهید حسن عباسی اداره کل امور عشایر استان برگزار شد.

رئیس سازمان امور عشایر کشور در جلسه بررسی مسایل تشکل های عشایری استان سمنان گفت: امسال 370 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های زیربنایی آب در بخش عشایری کشور اختصاص داده شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایری استان سمنان، شاهپور علایی مقدم پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از این میزان 9 میلیارد و 500 میلیون تومان برای اجرای پروژه‌های زیربنایی آب در استان سمنان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به مشکلات خشکسالی عشایر با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند گفت: برای حمایت از عشایر در برابر مشکلات خشکسالی تسهیلاتی در اختیار تشکل‌های عشایری قرار داده شده تا علوفه را خریداری کرده و علوفه مدت‌دار به عشایر تحویل دهند.
رئیس سازمان امور عشایر کشور با بیان اینکه عشایر برای تولید گوشت قرمز تا 300 هزار تن ظرفیت دارند اضافه کرد: برای رسیدن به این میزان تولید باید از عوامل تولید به نحو احسن استفاده شود.
دکتر علایی مقدم خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این مهم باید علاوه بر به‌کارگیری روش‌های اصلاحی، ضریب تبدیل نیز ارتقا یابد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر و با اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز ، تولید گوشت از 162 هزار تن به 200 هزار تن رسید افزود: این موفقیت با روش‌های اصلاح نژاد و اصلاح تغذیه، پشتیبانی با پرداخت تسهیلات کم‌بهره و کاهش مصرف علوفه به دست آمد.
-->

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس
ایران-سمنان -بلوار بسیج- ساختمان شماره 2جهاد کشاورزي
شماره تماس
33440275 (023)
33440670 (023)
پست الکترونیک
Ashayer.semnan@iran.ir

شبکه های اجتماعی

Search