logo.png

تقدیر مهندس خادم از دانشگاه علوم پزشکی استان به نمایندگی از رییس سازمان امور عشایر ایران

مهندس خادم مدیر کل امور عشایر استان سمنان و هیات همراه، با حضور در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، ضمن دیدار و گفتگو با رییس دانشگاه، از زحمات و تلاش های شبانه روزی رییس، معاونین و تمامی پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به نمایندگی از سوی معاون وزیر و رییس سازمان امور عشایر ایران تقدیر کرد.
شنبه 22 شهریور ماه 1399
در این دیدار مهندس خادم با اشاره به اقدامات و فعالیت های قابل توجه و موثر شبکه عشایری استان شامل اداره کل، ادارات شهرستانی و نیز اتحادیه و تعاونیهای عشایری به عنوان بازوهای اجرایی و ارتباطی دستگاه متولی دولتی با عشایر استان و نیز همکاری و تعامل سازنده دانشگاه علوم پزشکی استان در مناطق عشایری، گفت: استقرار اکیپ های بهداشتی و درمانی در مناطق عشایری و ارایه آموزش های لازم درخصوص پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، نظارت بر ضدعفونی و سم پاشی مسیر کوچ عشایر، در اختیار قرار دادن بسته های بهداشتی به عشایر و... موجب کنترل بیماری های مناطق عشایری تحت پوشش این استان گردیده است.
به طوریکه خوشبختانه موارد فوتی در جامعه عشایر استان صفر بوده است.
 
در ادامه دکتر دانایی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به نقش و اهمیت عشایر در تولید محصولات دامی و اقتصاد کشور، افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به عنوان متولی اصلی سلامت در شهرستان های تحت پوشش خود، با آگاهی کامل از شرایط به وجود آمده ناشی از بروز و شیوع بیماری کرونا در کشور و استان سمنان و پوشش تمام نقاط استان و ارایه اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای، در مدیریت بیماری گام های موثری برداشته است که امیدواریم با همکاری مشترک و سازنده همه دستگاه های ذیربط، به ویژه اداره کل امور عشایر استان و همکاری شهروندان، ضمن مدیریت بیماری های واگیر و غیر واگیر، شاهد کاهش بیمارها در استان باشیم.

دکتر دانایی ادامه داد: با انجام مطالعات و زیرساخت های لازم درخصوص ایجاد خانه بهداشت عشایری در کشور و استان، امکان دسترسی عشایر غیور و پرتلاش به خدمات سلامت فراهم آمده و باعث افزایش سطح سواد سلامت در کشور خواهد شد.

در پایان این دیدار که دکتر جندقی معاون بهداشتی دانشگاه و دکتر فریور مسوول دبیرخانه کرونا دانشگاه نیز حضور داشتند، لوح تقدیر مهندس قندالی معاون وزیر و رییس سازمان امور عشایر ایران توسط مهندس خادم تقدیم دکتر دانائی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و همچنین دکتر جندقی و دکتر فریور گردید.
متن پیام تقدیر به شرح ذیل می باشد:


بسمه تعالی

جناب آقای دکتر نوید دانایی

رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

سلام علیکم؛

بی شک کوشش ها، زحمات و مجاهدت های جهادگرانه مجموعه وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دیگر مسوولین، دست اندرکاران و دلسوزان ذیربط جامعه در روزهای پر از استرس شیوع بیماری کووید 19 در کشور، برای همیشه در حافظه تاریخی ملت ایران ماندگار مانده و قدردان این از خودگذشتگی های کم نظیر خواهند بود.

در این راستا، اقدامات و فعالیت های قابل توجه، موثر و گسترده برای جلوگیری از آلودگی و شیوع بیماری کرونا و مناطق عشایری و حفاظت از جامعه تلاشگر، سختکوش و مولد عشایر کشورمان از قبیل استقرار اکیپ های بهداشتی و درمانی، سم پاشی و ضدعفونی نمودن استقرارگاه های عشایر و محل نگهداری دام های آنان، ارایه آموزش های بهداشت فردی، در اختیار قرار دادن بسته های بهداشتی و ضدعفونی کننده، ارایه بسته های غذایی، همکاری در مدیریت کوچ عشایر و... با تعامل، همدلی و همکاری مشترک و سازنده همه دست اندرکاران ذی ربط صورت گرفت و موجب کنترل بیماری و آلودگی بسیار پایین مناطق یادشده گردید.

با عنایت به تلاش ها و مشارکت دلسوزانه و موثر جنابعالی در این امر مهم، بدینوسیله مراتب تقدیر و سپاسگزاری خود را از این اقدام ارزشمند اعلام نموده و برایتان آرزوی موفقیت بیش از پیش دارم.

کرمعلی قندالی

رییس سازمان امور عشایر ایران
 
 
-->

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس
ایران-سمنان -بلوار بسیج- ساختمان شماره 2جهاد کشاورزي
شماره تماس
33440275 (023)
33440670 (023)
پست الکترونیک
Ashayer.semnan@iran.ir

شبکه های اجتماعی

Search