logo.png

نخستین گردهمایی مدیران تشکل ها و مسوولین امور عشایر کشور

نخستین گردهمایی مدیران تشکل ها و مسوولین امور عشایر کشور با حضور مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی در سالن همایش های وزارت جهاد کشاورزی(خوشه) برگزار شد.
رییس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی در گردهمایی مدیران تشکل ها و مسوولین امور عشایر کشور گفت: اگر از جامعه تولیدکننده عشایرحمایت کنیم می توانیم مثل گندم جشن خودکفایی تولید گوشت قرمز را بگیریم./ زنجیره تولید گوشت قرمز یکی از کارهای بزرگی است که سازمان امور عشایر با فراهم شدن زمینه های مادی آن انجام می دهد./با ظرفیت های بسیار خوبی که ایجاد شده است باید به گونه ای عمل کنیم تا تولیدات عشایر از سیاه چادر تا بازار مصرف بدون واسطه برسد./منبعی بعنوان مالیات بر ارزش افزوده برای عشایر در مجلس تصویب شد تا برای انجام پروژه های آبرسانی و راه سازی و ... در مناطق عشایری هزینه شود.
هادی قوامی، رییس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی: امروز در مجلس شورای اسلامی حکمی گذاشتیم ‌تا ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در بودجه ۹۸ برای اجرای ده هزار پروژه عشایری به نام ده هزار شهید عشایری توسط بسیج سازندگی بعنوان یادمان  شهدای در مناطق عشایر کشور اجرا شود./ امیدوارم بتوانیم این اعتبار را دائمی کنیم و به ۱۰۰ میلیارد تومان برسانیم تا به اسم هر شهید عشایری یک پروژه در مناطق عشایری انجام دهیم.
رییس سازمان امور عشایر کشور در پایان گردهمایی تشکل های عشایری: سرمایه در اختیار تشکل ها حق الناس است و باید در خصوص آن حساسیت زیادی داشته باشیم/ تشکل ها باید در زنجیره گوشت، کشت گیاهان دارویی، توسعه صنایع دستی و گردشگری عشایر پیشگام باشند.
گردشگری عشایر باید در عمق سامانه های عشایر انجام شود تا درآمد آن به خود عشایر برسد/ تشکل ها باید وارد حوزه برندسازی محصولات عشایر شوند/ بانوان در تشکل های عشایری موفق تر عمل کرده اند.
در این گردهمایی علیرضا یوردخانی مدیرعامل شرکت تعاونی عشایری گرمسار به عنوان نمونه برتر شرکت های تعاونی عشایری انتخاب و از وزیر جهادکشاورزی لوح تقدیر دریافت کرد.
-->

نظرات برای این پست بسته شده است

تماس با ما

آدرس
ایران-سمنان -بلوار بسیج- ساختمان شماره 2جهاد کشاورزي
شماره تماس
33440275 (023)
33440670 (023)
پست الکترونیک
Ashayer.semnan@iran.ir

شبکه های اجتماعی

Search